דבר הנשיא

המוסד הישראלי לבוררות עסקית הוא המוסד הראשון והוותיק בישראל לבוררות ויישוב סכסוכים. המוסד לבוררות הוקם לפני למעלה מ-30 שנה ללא כוונת רווח על ידי פרופ’ סמדר אוטולנגי ז”ל ואיגוד לשכות המסחר, ומאז מוביל את בשורת הבוררות ויישוב הסכסוכים בישראל. המוסד לבוררות הוא המוסד הציבורי היחיד בישראל בתחום הבוררות.

לאחר פטירתה של פרופ’ אוטולנגי ז”ל, כיהנו כנשיאי המוסד השופטים (בדימוס) אמנון סטרשנוב, דן ארבל ואילה פרוקצ’יה, אשר פעלו רבות לקידומו ולפיתוחו.

המוסד הישראלי לבוררות עסקית מעמיד מסגרת ארגונית יעילה ואמינה ליישוב סכסוכים, בדרך של בוררויות וגישורים. הבוררים מתמנים בהתאמה לסוג הסכסוך (מקרקעין, היי-טק, מסחרי, סכסוכים בינלאומיים ועוד), והצדדים יכולים לבחור מתוך רשימת בוררים הנמנים על השורה הראשונה של הבוררים בישראל (שופטים בדימוס, עורכים דין בכירים, רואי חשבון, מהנדסים ומומחים אחרים). למוסד לבוררות כללים ברורים והוגנים, תוך הקפדה על לוחות זמנים, אתיקה, דיסקרטיות ואף אפשרות ערעור.

צוות המוסד מבצע את תפקידיו במקצועיות, ביעילות ובהגינות.

במהלך השנים ניתנו במוסד לבוררות אלפי פסקי בוררות. מעולם לא בוטל פסק בוררות של המוסד לבוררות עסקית בבית משפט ואנו גאים על כך.

צוות המוסד ואנוכי נשמח להעניק לכם שירותי גישור ובוררות ברמה הגבוהה ביותר, תוך עמידה בלוחות זמנים ובתקציב הוגן.

שלכם,
ד”ר מנשה כהן, עו”ד

מנשה כהן

ד"ר מנשה כהן, עו"ד

נשיא המוסד לבוררות עסקית